Araç Katalizör Arıza Belirtileri

Katalizör tıkanmasına bağlı olarak araçta birtakım sorunlar baş gösterir.
Bu belirtiler:

  • Performansta yaşanan düşüşler,
  • Yakıt tüketiminde yaşanan artış,
  • Emisyon seviyesinde yükselme,
  • Motor kontrol ışığının yanması,
  • Koyu renkli duman çıkması,
  • Kötü koku gelmesi
  • Egzozdan normalin dışında sesler gelmesi şeklinde ortaya çıkar.
Başta araç katalizör temizleme olmak üzere gerekli bakımın yapılması ile sorunun ortadan kalkması sağlanır. Aksi halde motorun dahi bu durumdan zarar görmesi söz konusu olur. Periyodik bakım süreçlerini aksatmayan ve düzenli takip eden sürücülerin bu tip konularda daha avantajlı olduğunun altını çizebiliriz.

Araç Katalizör Arıza Belirtileri

Benzinli Araç Katalizör Temizliği Nasıl Yapılır?

Benzinli araç katalizör temizliği için asit kullanmanız tavsiye edilmez. Bunun yerine baz olarak Naoh yani Sodyum Hidroksit kullanılır. Katalizörün sökülmesi, temizlenmesi ve tekrar takılması bu türden tıkanmaların önüne geçen bir işlemdir. Tazyikli şekilde su tutulması ile çözülmüş olan kurumun temizlenmesi, sağlanmış olur. İşlem bitip gerekli montaj yapıldıktan sonra aracın verimli çalışması mümkün olur. Emisyon ölçüleri normale dönerken araçta ortaya çıkan sorunların da giderilmesi sağlanmış olur. Kirlenmiş ve tıkanmış katalizör temizlendikten sonra tüm olumsuz belirtilerin ortadan kalkması beklenir.

Benzinli Araç Katalizör Temizliği Nasıl Yapılır?

Araç Katalizör Temizleme Hizmetimiz

Benzinli araç katalizör temizleme gibi çok önemli bir hizmet konusunda servisimiz en güvenilir adreslerin başında gelir. Aracınızın randımanlı çalışması ve güvenle yola çıkabilmesi için, uzman ekibimizin desteği bu konuda size yardımcı olacaktır. Her yönüyle yüksek teknoloji donanımlı olan servisimiz usta kadroları ile birlikte, temizlik, tamir, bakım ve değişim çözümlerini size sunmak durumundadır. Modelinize, gelişmiş ve ergonomik iş istasyonlarımız, her türlü çalışma konusunda usta kadrolarımıza önemli avantaj sağlar. Takım, donanım teknolojimiz ise pratik çalışma konusunda teknisyenlerimizin ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılar. Kaliteli bir temizlik, garantili bir tamir ve sorunsuz değişim konusunda, servisimizin çözümlerine güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ilkesine dayanarak verdiğimiz hizmetler aracınızı koruyacak size güvenli yolculuk konusunda gereken avantajları sağlayacaktır.

Araç Katalizör Temizleme Hizmetimiz
Hemen Ara Yol Tarifi
X