Partikül Sensörü Arızası Belirtileri Nedir?

Partikül sensörü arızası ortaya çıktığında motor arıza lambası veya egzoz arıza lambası yanar. Sensörde bir arıza yoksa bu belirtiler partikül filtresinin dolduğunu ve artık düzenli şekilde hava geçişine izin vermediğini gösterir. Sorunlu olan parçanın gözden geçirilmesi ile sorunun kaynağına ulaşmak daha kolay olur. Eğer partiküller dolmamış ve sistemde henüz bir problem gözlemlenmemiş ise o zaman sorunun yazılımda olduğunu anlamak mümkün olur.

Partikül Sensörü Arızası Belirtileri Nedir?

Partikül Arıza Işığı Hangi Durumlarda Yanar?

Partikül arıza ışığı yandığı zaman aracın egzoz sisteminde çok önemli bir soruna işaret eder. Trafiğe çıkan her aracın bu konuda hassas ve dikkatli olması gerekir. Araçlardan açığa çıkan zehirli gazlar tüm dünyayı olumsuz etkiler. Aynı zamanda sera etkisi dünyanın geleceğini tehdit eder. Muayeneden geçmek ve sorunsuz şekilde trafiğe çıkmak isteyen sürücüler partikül filtresinin durumuna her zaman bakmalıdır. Eker tıkanma ve arıza söz konusu ise o zaman bu şekilde trafiğe çıkmanın önemli yaptırımları ile karşı karşıya kalmak söz konusu olur. Arıza ışığının yanması ile hemen harekete geçmek ve bu durumun sebebini ortaya çıkarmak gerekir.

Partikül Arıza Işığı Hangi Durumlarda Yanar?

Partikül Arıza Işığı Yanarsa Ne Yapmak Gerekir?

Partikül arıza ışığı yanması durumunda egzozdan çıkan gazı gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte araçtan gelen kötü kokular, performans düşüşü ve yakıt tüketimindeki artışın bu konuda önemli bir belirti olduğunu hatırlatmamız gerekir. Bazı durumlarda sorunun sensörden kaynaklandığı da bilinir. Özellikle de araç yazılımlarının bu tür hatalarda sebep olarak ortaya çıkma ihtimali vardır. Böylesine önemli bir konuda sorunu gidermek adına profesyonel bir servisin hizmet desteğine başvurmak akıllıca olacaktır. Yüksek teknolojiye ve gelişmiş imkânlara sahip olan servisimiz, partikül sensörü ile ilgili problemleri giderme konusunda size yardımcı olacaktır. Uygun, ekonomik ve kaliteli hizmet adresi olarak her zaman görevimizin başındayız. Modernize ettiğimiz ve sürekli gelişimle desteklediğimiz iş istasyonlarımız, arızaların giderilmesi konusunda size gereken yardımı sağlayacaktır. Temizlik, tamir ve değişim konusunda servisimizin yüksek standartlı hizmetlerine başvurabilirsiniz. 

Partikül Arıza Işığı Yanarsa Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X